Кто-заходит-первым-в-лифт-и-другие-правила-этикета_1

Хто першим заходить в ліфт та інші правила етикету

Сучасні ліфти відрізняються безпекою і надійністю, але їх експлуатація вимагає дотримання певних правил. Саме порушення приписів є причиною більшості нещасних випадків і неприємних ситуацій. Крім того, кабіни навіть найкращих пасажирських підйомників є замкнутим простором. Через тісноту і близькість сусідства з іншими пасажирами, деякі люди часто відчувають дискомфорт. Щоб зробити поїздку приємною для всіх, користувачам слід дотримуватися правил етикету, виявляти взаємоповагу та витримку. Важливо розуміти, хто перший заходить в ліфт, хто першим з нього виходить, як перевозити дітей і поводитися в певних ситуаціях.

Хто має заходити в ліфт першим?

Взаємодія з підйомником починається з натискання кнопки виклику ліфта. Якщо чоловік і жінка підійшли разом, то кнопку повинен натиснути чоловік. Винятки можуть стосуватися спеціальних видів етикету — ділового, дипломатичного та ін. Зупинятися на них не варто, оскільки ці правила призначені для спеціально навченого персоналу.

Що говорить етикет про те, хто перший заходить в ліфт? І ось тут можна почути найрізноманітніші думки. Якщо справа стосується будь-якої іншої двері, крім ліфтової, то, звичайно ж, згідно з правилами етикету, чоловік повинен першою пропустити жінку. Але з ліфтами не все так просто. Більшість вітчизняних підручників етикету, виданих кілька десятків років тому, вчать, що першою повинна входити й виходити жінка.

Щодо входу в кабіну, то з цим можна погодитися — відступитися і пропустити даму в просторому холі не складе труднощів. А ось при виході дотримання даного правила може виявитися незручним для всіх — мінятися місцями або притискатися до дверей в тісній кабіні буде важко. Тому вважається, що виходити першим повинен той, хто найближче стоїть до дверей. Пасажир, який опинився в протилежній від дверей стороні, повинен заздалегідь пройти до виходу.

Є й протилежна думка. Те, чому першим в ліфт входить чоловік, пояснюють потенційною небезпекою ліфтового механізму. Але на сьогодні таке твердження вважається спірним — підйомник небезпечний не більше, ніж будь-який інший вид громадського транспорту. Тому серед жителів мегаполісів, яким постійно доводиться користуватися ліфтами, існує негласне правило — першим входить той, хто найближче знаходиться до дверей. Ну а виходить той, кому просто потрібно вийти. Якщо ліфт переповнений, то пасажири, які не виходять на даному поверсі, повинні звільнити місце біля дверей для тих, хто збирається покинути кабіну.

Найчастіше суперечки викликають перевезення великогабаритних вантажів. Якщо немає можливості зробити це за допомогою вантажного ліфта, то можна скористатися і пасажирським. Тільки перевозити вантажі слід тоді, коли кабіна порожня. Якщо ж охочих скористатися підйомником багато, то потрібно дочекатися наступної поїздки.

Дети-и-лифты---правила-перевозки-маленьких-пассажиров_1

Діти та ліфти: правила перевезення маленьких пасажирів

Сучасні ліфти, як уже згадувалося, відрізняються високим рівнем безпеки. Але все одно нерідкі випадки, коли через порушення правил експлуатації підйомників страждають діти. Найчастіше це відбувається з вини дорослих. Батьки зобов’язані не тільки ознайомити дітей з правилами поведінки в ліфтах, а й самі повинні їх неухильно дотримуватися.

Найважливіше правило — дітям дошкільного віку (до семи років) заборонено користуватися ліфтами без супроводу дорослих. Це обґрунтовано з різних точок зору — датчики ваги в кабіні не спрацьовують при невеликій вазі пасажира (значення залежить від налаштувань підйомника, але, як правило, це 40 кг), дошкільник не завжди може дотягнутися до всіх кнопок керування ліфтом, кабіна є замкнутим простором, тому дитина не зможе попросити про допомогу в разі потреби.

Одне з найактуальніших питань стосується того, хто перший заходить в ліфт — дитина або дорослий? При поїздці з дітьми дошкільного і шкільного віку першими в ліфт завжди заходять дорослі. Виходять, відповідно, першими діти. Це також пов’язано з роботою датчиків ваги.

При перевезенні немовляти в колясці потрібно взяти його на руки, увійти з ним в кабіну ліфта, і тільки після цього швидко завезти коляску. При виході зробити все навпаки — повністю викотити коляску, звільнивши дверний отвір, а потім вийти самому з дитиною на руках. Краще, коли перевезення дитини з коляскою здійснюють двоє дорослих. Ввозити дитину в колясці в ліфт або вивозити з нього суворо заборонено — двері можуть закритися і затиснути дитину, що знаходиться в колясці. Якщо кабіна почне при цьому рух, то випадок може закінчитися трагічно. Батьки завжди повинні про це пам’ятати та піклуватися про безпеку дітей.

Перевозка-животных-в-лифте---как-быть_1

Перевезення тварин в ліфті: як бути?

Брати наші менші також є активними користувачами пасажирських ліфтів. Щоб поїздка була комфортною і для тварин, і для пасажирів, власники котиків і собак повинні дотримуватись певних правил:

  • невеликих собак і котів краще перевозити в ліфті, взявши на руки;
  • собак агресивних порід необхідно вигулювати та транспортувати в ліфтах тільки в намордниках;
  • входити в ліфт собака повинна разом з господарем, але залишає кабіну першим людина;
  • перед поїздкою необхідно взяти тварину на короткий повідець або тримати за нашийник;
  • перевозити велику тварину в ліфті можна тільки з дозволу інших пасажирів;
  • господар повинен переконатися в тому, що тварина не завадить іншим пасажирам;
  • не рекомендується входити з собаками в заповнену кабіну ліфта — краще дочекатися наступної поїздки;
  • після входу в кабіну господар повинен переконатися, що повідець підібраний і ніякі частини тіла тварини не будуть затиснуті дверима.

Під час поїздки в ліфті господар повинен повністю контролювати поведінку собаки. Це дозволить уникнути неприємних ситуацій.

Что-еще-необходимо-знать-о-поездках-в-лифте_1

Що ще необхідно знати про поїздки в ліфті

Правила етикету регулюють не тільки те, хто перший заходить в ліфт, а й інші аспекти поведінки:

  • натискати кнопки поверхів на панелі керування повинен кожен самостійно при вході в кабіну. Якщо цього не можна зробити через велику кількість пасажирів, то можна ввічливо попросити натиснути кнопку людину, яка стоїть поряд з панеллю;
  • в ліфті категорично заборонено палити, голосно спілкуватися з попутниками, розмовляти мобільним телефоном. Розглядувати пасажирів також вважається неприпустимим;
  • при вході в ліфт нема потреби вітатися з усіма пасажирами — тільки зі своїми знайомими;
  • ознака поганого тону — повертатися демонстративно до когось спиною. Але при великій завантаженості кабіни допустимо стояти один за одним;
  • чим меншу відстань вам необхідно проїхати, тим ближче слід ставати до дверей. Якщо людей занадто багато — можна пропустити інших, а потім зайти самому, щоб потім не пробиратися до виходу, завдаючи незручності іншим і собі;
  • спочатку необхідно дозволити вийти іншим людям, а потім вже заходити в кабіну.

Правила поведінки в ліфті досить прості. Їх дотримання не викличе якихось труднощів, проте дозволить уникнути неприємних і навіть небезпечних ситуацій.