Правила поведінки дітей в ліфті

Правила поведінки дітей в ліфті: довідка для батьків Leave a comment

Не варто боятись обговорювати з дитиною те, як вона має вчинити в екстремальній ситуації. Потрібно наголосити, що коли кабіна ліфта застрягає між поверхами, ні в якому разі не треба намагатись самостійно її відкрити. Дитина має натиснути на кнопку допомоги (за червоним кольором її легко відрізнити від інших кнопок), а також зв’язатись з батьками, сусідами або з ДСНС за номером 101.

Для дітей в будь-якому віці може бути страшно опинитись зачиненим в обмеженому просторі ліфта. Саме тому, правила поведінки в ліфті для 2, 3 та 5 класу мають однаково пріоритетне значення. Також не буде зайвим пояснити, що впадати у паніку не варто, конструкція кабіни та механізму міцна, щоб триматись на одному місці довгий час. А якщо викликати ліфтову аварійну службу, потрібно буде лише дочекатися звільнення. Дорослим ця інформація може здаватись очевидною, однак дітям брак необхідних даних може лише нашкодити. Не потрібно нехтувати обговоренням таких тем.

Коли дитині можна починати користуватися ліфтом?

Вік, в якому дітям дозволяється самостійно користуватись ліфтом, може змінюватись під дією різних факторів. Серед них варто виділити правила у конкретній будівлі, зріст та вагу дитини, а також її здатність до дотримання правил. Проте, якщо брати за увагу загальноприйнятий стандарт, до досягнення 12 років дітям рекомендується користуватись ліфтом виключно в супроводі дорослого. Це пов’язано з тим, що малюки можуть не повністю розуміти потенційні ризики, а також вони більше здатні проявляти небезпечну поведінку.

Потрібно пам’ятати, що гарантією безпеки дитини може бути лише те, що вона знає та розуміє правила поведінки дітей в ліфті. Пропонуємо докладно розібратись з тим, як зробити поїздки на ліфті безпечними та соціально прийнятними.

Правила поведінки у ліфті з дітьми: подавання правильного прикладу

Відповідальні батьки знають: діти завжди виступають віддзеркаленням їхньої поведінки та життєвих установок. І саме тому потрібно розуміти, що правильні чи неправильні з точки зору етики та безпеки вчинки формують дитяче бачення поводження в кабіні ліфта. Наприклад, притримати двері відкритими для інших пасажирів є гарним вчинком. В той самий час, написання слів на стінах, випалювання кнопок, стрибки у кабіні, крадіжку дзеркала й таке інше точно не назвеш кращою рольовою моделлю.

Правила-поведінки-у-ліфті-з-дітьми

Правила поведінки дитини у ліфті в екстреній ситуації

Ваша дитина часто їздить ліфтом сама або в супроводі, але ви не знаєте, що робити у разі зупинки та хвилюєтесь через це – тоді ці правила поведінки дітей в ліфті допоможуть вам правильно підготувати себе та малюка до екстрених випадків.

Базові правила поведінки у ліфті для дітей

  1. Кнопки у ліфті мають використовувати відповідально. Натискати всі разом або кожну з них по декілька разів – не лише небезпечно, а ще й неприйнятно з точки зору етики. Зокрема, в кабіні ліфта можуть знаходитись й інші пасажири, у яких є власні справи, і чий час марнувати таким чином просто негарно.
  2. Повага особистого простору інших людей. Як і в цілому в житті, потрібно щоб дитина ставилась ввічливо та шанобливо до інших пасажирів ліфта. По аналогії з громадським транспортом, антисоціальна поведінка не лише є неетичною, але й може спровокувати у незнайомців агресію у відповідь. Крики та нецензурна лексика точно не створять комфортну і спокійну атмосферу.
  3. Чітке розуміння того, як вчинити у випадку надзвичайної ситуації. Ніхто не застрахований від того, що електроенергія в будівлі раптово вимкнеться і ліфт зупиниться. Або кабіна внаслідок збою може застрягнути між поверхами. У такому випадку важливо, щоб дитина не лише зберігала спокій, але й слідувала конкретним інструкціям. Перш за все, вона має встановити зв’язок з диспетчером, натиснувши відповідну кнопку, після чого спокійно чекати надання допомоги.

Додаткові правила, про які варто пам’ятати

Розповідаючи дитині про те, чому ліфт є безпечним, потрібно зробити акцент на технічних та конструкційних особливостях. Наявність систем додаткового живлення, сталеві троси та гальмівна система ліфта покликані створити безпечне середовище для пасажира у будь-якій екстреній ситуації.

Щоб прищепити дитині розуміння правил поводження в ліфті, не зайвим буде їх проговорювати під час спільного користування. Наприклад, коли кабіна зупиняється, наголосити на тому, що потрібно заходити/виходити виключно коли вона повністю зупиниться. Також можна запропонувати стати біля задньої стіни, а не у проході.

Коли батьки власним прикладом демонструють правила поведінки в ліфті, дитина відчуває впевненість та спокій. Це і є гарантія правильної послідовності дій в екстрених ситуаціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *