Dream-elevator

Коли сниться ліфт: про що говорять нам різні сонники? Leave a comment

Наші сни — явище абсолютно загадкове й практично не досліджене. Незважаючи на створення штучного інтелекту, людство й досі не може дати точну відповідь щодо механізму виникнення сновидінь та їх значень. Уві сні ми можемо переживати реальні події, які вже мали місце у нашому житті, але й часто бачимо незрозумілі символи та явища. Всі їх можна якимось чином трактувати, скориставшись сонниками. Це книги, які призначені для пояснення сновидінь. Вони з’явилися ще на світанку людства, але продовжують оновлюватися і в наші дні. Бо, наприклад, навряд чи якась древня книга вам пояснить, що означає, коли сниться ліфт. Тим більше, якщо це високошвидкісний електричний підйомник, а не просто кошик на мотузці.

К-чему-снится-лифт

Куди їдемо? Символізм сучасного ліфта

Варто відзначити, що ліфт — одне із вражаючих досягнень людства. Підйомники, які з шаленою швидкістю рухаються між поверхами хмарочосів, дозволили мегаполісам сягнути небес. Сучасні ліфти є безпечними та надійними механізмами. Кабіни, які падають, існують, переважно, в уяві голлівудських режисерів чи в жахливих снах. Ліфти спроектовані таким чином, що навіть у разі обриву канатів кабіна буде затримана спеціальними уловлювачами.

Трактування снів з ліфтами залежить від багатьох деталей та обставин. Підйомники рухаються вгору та вниз — саме на цьому й базується більшість пояснень. Звичайно, рух угору — це зростання, униз — падіння, якщо говорити в загальному.

Також деякі спеціалісти з аналізу снів зауважують, що треба звертати увагу на те, кому саме снився ліфт. Якщо ви проживаєте у мегаполісі й щодня користуєтесь ліфтами, то вони в підсвідомості прописані вже як звичне буденне явище. Немає нічого дивного в тому, що уві сні спливають різні образи, у тому числі й ліфти. А от мешканцеві невеликого населеного пункту, де ліфт може бути лише у районній лікарні, та й то не завжди у робочому стані, вже варто замислитися — чого б це раптом наснилося це технічне диво?

Ну і, звичайно, аналізуючі сни, варто орієнтуватися на власні відчуття. Адже після прокидання людина може переживати тривогу та занепокоєння, хоча поганого, ніби, нічого й не снилося. А буває, що після цілком позитивного сновидіння протягом дня виникають неприємні відчуття, варто про нього лише згадати.

К-чему-снится-лифт_2

Що кажуть різні сонники про ліфти?

Навіть найбільші скептики час від часу звертаються до різних сонників. Адже як би там не було, багатьох речей логічно пояснити ми не можемо, тому й шукаємо відповіді на свої питання. Пропонуємо дізнатися, як деякі сонники трактують сни про ліфти.

  • Сонник Ванги. На думку провидиці, ліфт — це символ, значення якого залежить від напрямку його руху. Якщо людина піднімається у ліфті нагору, то це означає настання сприятливого періоду у житті — у бізнесі, кар’єрі, особистих стосунках та відносинах з друзями. Такий знак говорить про те, що варто використати всі можливості, які на той момент дає життя. Ліфт, у якому людина спускається на нижні поверхи, свідчить про початок несприятливого періоду. Якщо при цьому вийти з кабіни, яка рухається вниз, то проблеми все ж таки будуть вирішені. Є ще й третє значення. Як свідчить сонник Ванги, найнебезпечніша ситуація тоді, коли ліфт зупинився. Варто звернути увагу на те, де при цьому знаходиться людина — у кабіні чи просто спостерігає за зупинкою зі сторони. Якщо ви спускались у ліфті вниз і він зупинився, то це є знаком серйозної небезпеки, якої буде складно уникнути. У реальному житті потрібно бути дуже обережним та менше довіряти оточенню. Якщо ж людина бачить, що ліфт зупинився з кимось іншим, то можливе настання проблем для близьких людей.
  • Сонник Фрейда. Австрійський психолог та невролог Зигмунд Фрейд усе своє життя вивчав людське несвідоме, розвинув методику вільних асоціацій та тлумачення сновидінь. Саме це й було покладено в основу його психоаналізу. Отже, ми повинні обов’язково дізнатися, що означає, коли бачиш уві сні ліфт за Фрейдом. На думку вченого, ліфт — це ніщо інше, як втілення жіночої суті. Якщо уві сні людина піднімається і опускається на ліфті, то це означає, що вона приховує від сторонніх свої інтимні стосунки. Якщо кабіна ліфта зупинилася через поломку — когось дуже непокоїть, що про його таємний роман дізнаються близькі, колеги або друзі. Викликаєте ліфт, але він не реагує — роман може неочікувано завершитися. Якщо ж несправний ліфт сниться одруженим — варто приділити увагу налагодженню стосунків. І немає значення, кому саме сниться ліфт — чоловікові чи жінці.
  • Сонник Міллера. Американський психолог Густав Міллер склав свій сонник ще на початку ХХ століття. На його думку, підйом уві сні на ліфті — це свідчення того, що людина скоро досягне високого положення та розбагатіє. Спускатися вниз — чекають невдачі та розчарування. Але якщо вийти, то неприємностей можна уникнути. Цілком класичне трактування.
  • Сонник Цвєткова. Відомий езотерик трактує сновидіння у прив’язці до духовного розвитку людини. На його думку ліфт — це символ вашого духовного стану, прагнення до вдосконалення.  Якщо ліфт рухається вгору, то людина знаходиться у стані душевного піднесення. Такі сни, зазвичай, сняться тим, хто працює над саморозвитком. Рух вниз — повернення до точки відліку. Варто проаналізувати, які саме перепони виникли на шляху вашого розвитку та спробувати їх усунути. Якщо рух ліфта відбувається горизонтально (а наснитися може будь що), то це означає, що побутові проблеми забирають аж занадто багато вашої душевної енергії. Кабіна падає разом з вами — символ морального падіння. Зупинилася, відповідно, розвиток також гальмується. Варто звернути увагу, чи був разом хтось із вами у кабіні під час руху. Якщо так, то займатися особистісним розвитком краще у складі групи. Зовнішність, вік, стать людей підкажуть, якими мають бути напарники. Якщо ж ви їхали на самоті, то й саморозвитком краще займатися наодинці.
  • Езотеричний сонник. Коли сниться ліфт, який рухається вгору та вниз, то це пояснюється приблизно так само, як і в інших книгах снів. Із цікавого — керування ліфтом уві сні. Якщо управління знаходиться у ваших руках, то чекайте на успіх у фінансових справах. Дуже повільний ліфт — справи підуть неочікувано швидко. Якщо ж кабіна рухається із шаленою швидкістю, то очікуйте перешкод.
  • Сонник Нострадамуса. Звичайно, у XVI столітті ніяких електричних ліфтів, до яких ми звикли зараз, не було. Але збереглася інформація про найпростіші підйомники, за допомогою яких спрощували різні будівельні та інші задачі. Нострадамус переміщення за допомогою будь-якого механізму уві сні трактував  так само, як й інші провидці. Рух вгору — життєвий підйом, униз — очікуйте на неприємності.
  • Сімейний сонник: важливою деталлю є те, кому саме наснився ліфт. Жінці ліфт віщує небувалий успіх у будь-яких справах. Якщо, звичайно, ліфт рухається вгору. Двері, що відкриваються, — нові можливості та перспективи. Піднімання на ліфті вгору для чоловіка означає просування по кар’єрних сходинках. Якщо у кабіні багато людей — доведеться витратити чимало сил на боротьбу з конкурентами. Дітям також часто сняться ліфти. Якщо сон без негативного забарвлення, то все добре — дитина просто росте. Негативні ж емоції можуть свідчити про наявність фобії висоти.

Подібні трактування можна ще знайти у безлічі сонників. Вірити їм чи ні — особиста справа кожного. Але якщо сон віщує вам щось хороше, то чому б і не скористатися підказкою Всесвіту?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.