otis-russia-game-over

Американський виробник ліфтів Otis пішов з російського ринку. Наслідки та подробиці Leave a comment

В офіційній заяві виробника ліфтів та запчастин Otis від 27 липня 2022 року йдеться про те, що компанія продала бізнес в росії та повністю виходить з російського ринку. Рішення про припинення роботи було затверджене ще у березні 2022 року, невдовзі після повномасштабного вторгнення росії на територію України. Включно до 27 липня компанія завершувала всі зобов’язання перед клієнтами та знаходилась у стані продажу активів та пасивів підприємства.

Зараз посилання на корпоративний сайт країни-окупанта вже видалено з глобального сайту компанії Отіс і недоступно в географічному регіоні EMEA (Europe, Middle East & Africa), куди саме належить росія.

Хто став новим власником? Чи будуть обслуговуватися ліфти Otis, які вже встановлені? Та, як це вплине на економіку рф? Пропонуємо дізнатися більш детально.

Кому Otis продали бізнес?

Новим власником бізнеса стала компанія Ice Development, яка займається інвестиціями у галузі нерухомості та контролює будівництво великомасштабних житлових комплексів, а також проекти з реставрації будівель.

В планах нових власників – відновлення виробництва в повному обсязі на підприємстві Otis, яке розташоване у Санкт-Петербурзі, але вже під новою торговою маркою. Покупцем активів Otis в росії став бізнесмен Армен Саркісян – власник холдингу S8 Capital.

Американський-виробник-ліфтів-Otis-пішов-з-російського-ринку

Чи будуть обслуговуватися вже працюючі ліфти Otis?

Згідно договору про передачу прав, компанія Ice Development, як новий власник, отримала права на ремонт та обслуговування ліфтового обладнання виробництва ОТІС.

В головному офісі компанії Otis запевняють, що зміна власника ніяким чином не вплине на якість та ефективність обслуговування російських споживачів. Тим самим бренд продемонстрував відповідальність перед клієнтами, навіть в умовах воєнного часу, та зміг зберегти взяті на себе зобов’язання.

Як вихід Otis вплине на російський ринок?

Не зважаючи на оптимістичні обіцянки нових власників та збереження робочих місць для всіх працівників підприємства, ринок вже відчуває наслідки виходу іноземних виробників ліфтів. За перше півріччя 2022 року виробництво високошвидкісних ліфтів скоротилося на 41%. Це пов’язано з продажом бізнесів не тільки американського Otis, а ще й фінської компанії Kone.

На сьогоднішній день, в росії немає аналогічних компаній за рівнем виробництва та якості. І навряд чи вони з’являться в найближчі роки. Це вже призвело до призупинення багатьох великих будівельних проектів, як комерційної, так і житлової нерухомості. І навіть на тих об’єктах, де вже працюють ліфти іноземних виробників, відчувається брак кваліфікованих спеціалістів.

otis-russia-game-over-2

Чому ліфти Otis були так потрібні Росії?

Трохи історичної довідки. Компанія Otis була заснована ще у 1853 році. Геніальний конструктор та засновник компанії Елайша Грейвз Отіс першим створив механізм, який зробив ліфти безпечними. Так, ліфти в той час вже існували і демонстрували досить високу швидкість та вантажопідйомність, проте були досить небезпечними.

Саме Елайша Отіс першим почав кріпити троси не до кабіни, а до ресор на даху. Це дозволяло кабіні «зависати» в шахті ліфту, а не падати. Просте та водночас геніальне рішення справило прорив у світі, а ліфти Otis стали одними з найвідоміших та найкращих. Їх встановлено на Ейфелевій вежі, в Емпайр Стейт Білдінг, Вежах Петронас та інших знакових будівлях і хмарочосах.

Проте, повернемось до питання. На початку 20-го сторіччя імперська росія була одним з центрів технологічного розвитку, тому не дивно, що бізнесменів зацікавив цей ринок. Саме тому ще на початку 1900-х років в Санкт-Петербурзі відкрився перший завод та представництво бренду Otis.

Після революції завод по виготовленню ліфтів було націоналізовано, проте власники компанії змогли домовитися та повернути виробництво назад. З того часу всі сучасні та історичні будівлі, які мали хоч якусь цінність, оснащувались ліфтами та ліфтовим обладнанням бренду Otis.

Більш ніж сторічна історія співпраці та розвитку компанії в росії була завершена 27 липня 2022 року. Незважаючи на втрату великого та перевіреного ринку, американський бренд Otis продав бізнес в рф. Натомість, підтримав Україну та надає гуманітарну допомогу потерпілим від російської агресії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *