Акции компании ОТИС

3 причини купити акції ОТІС Leave a comment

У сучасній економічній системі ціна акції компанії відображає “стан здоров’я” її бізнесу. Пропонуємо вам розглянути, яку перспективу має компанія OTIS на фондовому ринку. Тим більше, що провідна ліфтова компанія зараз працює на повну потужність.

Основні моменти:

  • Отіс — привабливі акції для інвесторів, що бажають вийти на ринок Китаю.
  • Керівництво компанії досягає великих успіхів у підвищенні рівня обслуговування через цифрові ініціативи.
  • Інвестори можуть очікувати навіть сильнішого росту в середньостроковій перспективі завдяки потужному початку 2021 року.

Передумови на користь купівлі акцій компанії Отіс Ворлдвайд (Otis Worldwide, скорочено Oтіс), яка виробляє ліфти та ескалатори, поза сумнівом, було посилено завдяки чудовим доходам в другому кварталі. Тим не менше, чи буде цього достатньо, щоб купувати акції? Щоб відповісти на це питання, давайте поглянемо на ключові чинники, що стоять за інвестиційним планом, що сприятиме купівлі акцій.

Факт на користь купівлі акцій OTIS

Три дуже пов’язані між собою причини ґрунтуються на тому факті, що Отіс нібито сфокусована на своєму бізнесі у сфері обслуговування та постачання запчастин для ліфтів та ескалаторів. В той час, як її бізнес з вироблення обладнання залишається її основним профілем, обслуговування цього самого обладнання приносить більше грошей. Наприклад, сфера обслуговування принесла 884 мільйонів доларів із скоригованим операційним прибутком у першій половині у 22.5%, порівняно зі сферою вироблення обладнання та її 264 мільйонами доларів з прибутком у 8.3%. Як не крути, сфера обслуговування важлива для Отіс.

Ці моменти опосередковано визнаються у випадку купівлі акцій Отіс:

  • Щоб збільшити дохід від послуг обслуговування, Отіс прагне збільшити частку ринку нового обладнання в Китаї, найбільшому ринку ліфтів/ескалаторів у світі.
  • Керівництво планує покращити рівень обслуговування, особливо в Китаї, шляхом залучення та впровадження технологій (наприклад, пристроїв Інтернету речей – або IoT).
  • Отіс все більше впроваджує можливості IoT у своєму новому обладнанні, щоб покращити сервіс та краще утримувати клієнтів.

Хорошою новиною є те, що Отіс досягла прогресу у всіх цих трьох напрямках за квартал, що веде до трьох причин купити її акції.

1. Збільшення частки ринку

У всьому світі Отіс збільшила обсяги продажу продукції основного виробництва на 15,4% у другому кварталі, при цьому продаж нового обладнання зріс на колосальні 25,4%, а продаж послуг – на 7,8%. У другому кварталі компанія презентувала декілька відносно простих порівнянь з минулим роком (той самий період у 2020 році, коли локдауни вперше вразили світову економіку). Тим не менше, керівництво очікує, що протягом усього 2021 року основний продаж нового обладнання зросте на 12%-13%, а обсяг продажу послуг зросте на 4%-4,5%, що призведе до загального зростання продажів продукції на 7,5%-8%.

Не менш важливим є те, що під час засідання з інвесторами, генеральний директор Джуді Маркс заявила, що OTIS отримала «приблизно 1 пункт частки нового обладнання» у всьому світі. А фінансовий директор Рахуль Гай заявив, що “дуже задоволений” результатами роботи на основному ринку Китаю, сказавши: “коли ми пройшли квартал, замовлення були на рівні 13-19%. Отже, ми дуже задоволені двозначними цифрами обсягу продажів. Команда збільшила наш портфель, тож ми збільшили нашу частку ринку».

2. Збільшення доходів від надання послуг

Завоювання частки ринку нового обладнання є одним із ключів до збільшення кількості одиниць, що обслуговуються, і, врешті-решт, до збільшення доходу від їх обслуговування. Дійсно, у другому кварталі Отіс збільшила свій бізнес з технічного обслуговування на вражаючі 3%. Можливо, це не виглядає такою вже величезною цифрою, але якщо цифрові ініціативи набудуть популярності та керівництво просуне заплановане зростання цін, це може означати середньострокове зростання доходів на 4-6% з високою маржею від послуг у майбутньому.

Більше того, Отіс продовжує інвестувати у здобуття частки ринку в Китаї. Маркс сказала, що за квартал в країні було додано ще 150 продавців, збільшивши загальну кількість до 2150. Також вона ствердила, що OTIS завойовує частку ринку в містах “Першого та другого рівня”, де ми працюємо не так добре, як треба”. Доказом цього є те, що Отіс виграє стратегічну битву за вихід на рівень конкурентоздатності у сфері послуг, особливо у Китаї.

3. Цифрові ініціативи

Під час засідання Маркс заявила, що OTIS повністю зосередилась на технології IoT (Інтернет речей).

Коротко кажучи, ідея полягає в тому, що її платформа Otis One IoT буде безперервно збирати дані з ліфтів в режимі реального часу, щоб генерувати аналітичні дані для підвищення продуктивності. Крім того, Маркс заявила, що Отіс випустить 100 000 пристроїв, які підтримують IoT у 2021 році. Це ще відносно попередні дані, але цифрові ініціативи Отіс можуть забезпечити реальне довгострокове зростання.

Тож чи купувати акції?

У 2021 році результативність роботи Отіс була кращою, ніж очікувалося, і Маркс заявила, що на початку 2022 року вона оприлюднить переглянуті середньострокові прогнози щодо всіх показників. Не дивуйтесь, якщо це буде оновлення в більшу сторону. Крім того, довгострокові перспективи зростання від цифрових ініціатив, розширення одиниць техніки на обслуговуванні та зростання частки ринку йдуть за планом.

Отіс — це не дешева акція, яка торгується з 28-кратним форвардним прибутком, і більшість інвесторів не побачать в ній великої цінності. Однак, якщо ви розраховуєте на довгострокові перспективи зростання будівництва у Китаї та на глобальні ініціативи OTIS щодо зростання, акції представляють собою чудовий спосіб отримати прибуток. Таким чином, вона має місце в портфелі «бика*».

* «бик» – учасник ринку, який займає позиції в очікуванні зростання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.