lift machinist repairing elevator in lift shaft

Як купити ліфтові запчастини та не переплатити: ТОП-5 рекомендацій компанії Кит Ліфт

Основні проблеми при купівлі ліфтових запчастин

Кожен, хто управляє об’єктом нерухомості, що має на своєму балансі підйомне обладнання, стикається з необхідністю технічного обслуговування, поточного і капітального ремонтів, а також оперативного запуску ліфтів, що зупинилися.

Найчастіше, обслуговуюча компанія може запропонувати необхідні запчастини до ліфтів, проте бувають випадки (наприклад, не влаштовує ціна), коли завдання пошуку необхідних запчастин лягає на плечі головного інженера об’єкта, фахівця із закупівель підприємства, голови ОСББ. Такий пошук може здаватися складним завданням з 3-х основних причин.

Перша — ви не розбираєтеся в ліфтових деталях. Це цілком зрозуміло і довго зупинятися на цьому не варто. Далеко не всі люди, навіть маючи інженерну освіту, знайомі з будовою ліфта.

Друга причина полягає в тому, що запчастини для ліфтів — досить рідкісний товар. Ви не можете купити їх в супермаркеті або на ринку. Постачанням таких пристроїв займаються вузькоспеціалізовані компанії, що мають необхідний досвід і знання. Але навіть коли ви знайшли необхідний сайт і зв’язалися з менеджером, з’являється наступна складність.

Третя проблема — представник компанії починає ставити додаткові конкретні питання: розміри деталі, хто її виробник, модель підйомника і т.д. Дуже часто без такої інформації дійсно неможливо підібрати правильний компонент.

Лифт, закрытый на ремонт

Основні ризики при виборі запчастин для ліфтів

Компанії, що продають ліфтові запчастини, часто мають великий досвід в даній сфері. Чим більше їх досвід, тим краще для вас, тому що вони можуть передбачити всі підводні камені. Правильна ідентифікація ліфтової запчастини має величезне значення, тому що помилка на цьому етапі може обійтися втратою часу і чималих грошей.

Ризиків цілком достатньо, розглянемо основні:

  1. Куплена деталь елементарно не підійде до вашого ліфта. Тут є сенс зупинитися докладніше і розповісти, які взагалі бувають ліфтові деталі:
  • Оригінальні. Наприклад, якщо у вашому будинку встановлений ліфт фірми ОТІС, то деталі, придбані у цієї фірми, вважаються оригінальними. Але оригінальними будуть не тільки запчастини до ліфтів ОТІС, вироблені на їх заводах. Ця компанія, як і багато інших, не виробляє абсолютно все необхідне самостійно, а багато комплектуючих купує у сторонніх виробників (звичайно, пред’являючи свої високі стандарти якості до вузлів, що купуються). Зазвичай, “рідні” деталі коштують дорожче, тому що це один зі способів заробітку виробників ліфтового обладнання.
  • Аналоги. Ці деталі коштують, як правило, дешевше. В їх використанні немає нічого поганого, це часта практика, тільки якщо ваш постачальник із досвіду знає, що конкретна ланка добре себе проявляє на певному ліфті.
  1. Купите деталь низької якості. Якщо ви хочете звести частоту ремонтів (а значить, і ваших витрат!) до мінімуму, то необхідно купувати тільки якісні запчастини до ліфтів. Звучить банально, але до болю правдиво. Навіть купуючи деталь безпосередньо із заводу-виготовлювача, необхідно поцікавитися сертифікатом якості та терміном гарантії. Але, пам’ятайте, що постачальник дає гарантію на саму деталь! Він не може гарантувати, що ваша обслуговуюча організація правильно її встановить або умови експлуатації ліфта відповідають встановленим стандартам. Тому кожна вимога має бути обґрунтованою.
  2. У разі невірної ідентифікації, можна придбати деталь, яка виявиться дорожче та не підійде. У деяких випадках може знадобитися повернення, обмін, або навіть повторна покупка, що викликає додаткові витрати.

Як бачимо, ризики є і недооцінювати їх не варто. Однак, всі вони можуть бути нівельовані, використовуючи прості техніки, про які ми розповімо нижче.

лифтовые запчасти

5 рекомендацій при купівлі ліфтових запчастин: досвід компанії Кит Ліфт

Ґрунтуючись на нашому досвіді роботи з клієнтами, ми зібрали 5 простих порад, як можна максимально спростити купівлю ліфтових запчастин.

Рекомендація №1

Найпростіша порада – попросити свою обслуговуючу компанію (хто виконує технічне обслуговування) надати перелік запчастин, що підлягають заміні, з їх назвами та артикулами. Артикул – це унікальний символьний код певної деталі. Для професіоналів ліфтової галузі це пріоритетний і найшвидший шлях пошуку запчастин.

Рекомендація №2

Якщо у вас немає дефектної відомості, то можуть допомогти фотографії хорошої якості. На багатьох вузлах і деталях виробники наносять маркування, назву або технічні характеристики, за якими фахівець зможе точно ідентифікувати компонент. Попросіть електромеханіка обслуговуючої організації зробити кілька хороших фотографій необхідної запчастини з різних ракурсів. Виглядати це може таким чином:

Вид таблички с параметрами детали лифта

Вид таблички с параметрами детали лифта ОТИС

Рекомендація №3

Деяку інформацію неможливо отримати методом вимірювання або фотофіксації. Наприклад – скільки метрів ліфтового каната вам треба купити, включаючи необхідну довжину для його кріплення? Відповідь – звернутися до офіційної документації, тобто до паспорта ліфта. Цим об’ємним документом забезпечений кожен підйомник. Паспорт ліфта повинен зберігатися у його власника, однак, він може перебувати в обслуговуючої організації. Якщо повернутися до прикладу з канатами ліфта, то в паспорті також наведено їх діаметр, необхідну кількість тросів, коефіцієнт запасу міцності та інші необхідні параметри. Ця інформація заощадить вам багато часу.

Пример страницы паспорта лифта

Рекомендація №4

Дуже корисним для точної ідентифікації може виявитися знання заводського номера ліфта. Його можна знайти або в паспорті, або в кабіні на інформаційній табличці, яка присутня у всіх сучасних ліфтах.

Вид таблички с заводстким номером лифта

Вид таблички с заводстким номером лифта ОТИС

Рекомендація №5

Якщо ж вам зовсім складно орієнтуватися в незнайомій технічній інформації, то завжди є варіант звернутися до нашого менеджера з описом проблеми. Технічні фахівці Кит Ліфт підкажуть, які параметри знадобляться для правильної ідентифікації потрібної деталі та де конкретно їх можна знайти. Таким чином, вам буде необхідно зібрати мінімально необхідний набір даних, що також значно заощадить ваш час і дозволить не помилитися з важливим вибором.

Підсумки

Отже, підбиваючи підсумки, хочеться зазначити, що вибір ліфтових запчастин не є простою покупкою. Однак, ми працюємо для того, щоб максимально спростити завдання наших клієнтів. Сміливо звертайтеся до наших менеджерів!

Бажаємо, щоб ваші ліфти завжди залишалися в строю, а ви завжди були на висоті!