Правила-безпечної-поведінки-в-ліфті

Правила безпечної поведінки в ліфті, які має знати кожен Leave a comment

Не стрибати в кабіні, не перевантажувати її, не затримувати двері ліфта, ні в якому разі не намагатися вибратися з ліфта самостійно – ось базові правила безпечної поведінки в ліфті. Їх умовно можна розділити на правила поведінки в працюючому ліфті, та в такому, що аварійно зупинився через несправність. Ви маєте чітко та детально виконувати правила безпеки, наведені у вашому конкретному ліфті. Для більш детальної інформації – читайте нашу статтю.

Безпечна поведінка в ліфті – правила

  1. Не затримуйте та не відкривайте двері власноруч. Сучасні ліфти мають спеціальні кнопки, які затримують двері, щоб інші люди мали час зайти в кабіну. Проте тримати двері руками, створюючи супротив – не потрібно. По-перше, це небезпечно. По-друге, це виводить з ладу механізми ліфта.
  2. Не перевантажуйте ліфт. Кожна кабіна ліфта має обмеження місткості. Цей показник вказаний біля панелі з кнопками. Не варто перевантажувати ліфт занадто великою кількістю людей або важких речей, оскільки це може призвести до несправності системи.
  3. Не варто спілкуватися з незнайомими людьми в ліфті. Якщо це ліфт в багатоповерховому будинку, де ви живете, гарною манерою буде привітатися при вході. Але якщо це громадське місце, не варто вітатися чи спілкуватися з людьми.
  4. Уникайте стрибків у ліфті. Це може призвести до його несправності або до серйозних травм.
  5. Повідомляйте про будь-які несправності. Якщо ви помітили будь-які несправності або потенційну небезпеку в ліфті, якомога швидше повідомте про це адміністрацію будівлі або обслуговуючий персонал.
  6. Тримайтеся за поручень. За наявності поручня слід триматися за нього, щоб зберегти рівновагу, особливо якщо ліфт рухається швидко або ви почуваєтеся невпевнено.
  7. Зачекайте, поки ліфт зупиниться, перш ніж виходити. Тільки коли ліфт повністю зупиниться, обережно і без поспіху вийдіть.
  8. Не спирайтеся на двері під час руху ліфта. Вони можуть несподівано відчинитися або вийти з ладу, що може бути небезпечним для життя.

Правила-безпечної-поведінки-в-ліфті_1

Правила безпечної поведінки в ліфтах, що вийшли з ладу

Треба завчасно бути готовим до ситуації, що ліфт може застрягти. В цій ситуації найголовніше – не панікувати. Сучасні системи тросів та механізми ліфтів розроблені так, щоб тримати кабіну на будь-якій висоті до моменту, поки не приїде допомога.

Послідовність дій при аварійній зупинці ліфта:

  • Натиснути на кнопку «дзвінок» або «SOS» в ліфті, щоб повідомити про проблему оператору ліфта.
  • Якщо кнопка не працює, в ліфті завжди є телефон аварійної служби, за яким треба зателефонувати.
  • Повідомити оператору своє місцезнаходження та кількість людей, які перебувають в ліфті.
  • Залишатися спокійним та не панікувати, оскільки це може погіршити ситуацію.
  • Можна спробувати відкрити двері ліфта за допомогою відповідної кнопки за її наявності. Проте ні в якому разі не намагатися власноруч відкрити двері кабіни. Це може не тільки пошкодити обладнання, а й бути небезпечним для життя.
  • Чекайте на допомогу і не виходьте з ліфта, поки не прибудуть експерти з техобслуговування або пожежники.
  • Якщо мобільний телефон в ліфті не працює, треба кричати, щоб почули сусіди та викликали ліфтову аварійну службу.
  • Якщо інші пасажири почали нервувати або у них стався напад клаустрофобії – спробуйте заспокоїти їх. Паніка в цьому випадку не допоможе.

Впевнені, що ці основні правила безпеки у ліфті нададуть вам впевненості та допоможуть правильно діяти у випадку аварійної зупинки. Їх дотримання допомагає убезпечити поїздку та з повагою відноситися до інших пасажирів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *